3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Raport drogowy: Sierpień na drogach powiatu śremskiego
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Raport drogowy: Sierpień na drogach powiatu śremskiego

Jak upłynął sierpień na drogach powiatu śremskiego? Ile zdarzeń obsługiwała KPP Śrem? Ile było wypadów, a ile kolizji i wreszcie, czy były ofiary śmiertelne? Odpowiedzi na te pytania przynosi raport drogowy.

Niebezpieczny sierpień na drogach powiatu śremskiego

Sierpień na drogach powiatu śremskiego nie należał do miesięcy bezpiecznych. W minionym miesiącu KPP Śrem odnotowała 40 zdarzeń drogowych. Większość z nich to były drobne kolizje, ale zanotowano także 3 wypadki drogowe w tym jeden zakończony tragicznie, śmiercią kierującego. 2 osoby zostały ranne w tych wypadkach.

Zestawiające te dane z rokiem ubiegłym i analogicznym miesiącem jest to wzrost o 12 zdarzeń drogowych.

W skali roku po zamknięciu jego połowy na terenie powiatu śremskiego doszło do 250 zdarzeń, w tym 20 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 23 zostały ranne.

Najczęstszą liczbą zdarzeń drogowych w powiecie w sierpniu było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami (15 zdarzeń w tym jeden wypadek). Dalej z liczbą 7 zdarzeń znajduje się nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a po 5 zdarzeń drogowych przypisano przyczynom: niestosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieprawidłowe cofanie.

Nietrzeźwi kierujący

W sierpniu KPP Śrem zatrzymała w sumie 4 osoby, które poruszały się pojazdami w stanie po alkoholu. 2 z nich to kierujący pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, a 2 kolejni to rowerzyści.

Mieli za ciężką nogę i pożegnali się z prawem jazdy

6 kierujących pożegnało się w sierpniu z prawem jazdy. Wszyscy oni zostali ukarani w ten sposób za rażące przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na terenie zabudowanym. Dokument uprawniający do jazdy został im zatrzymany na 3 miesiące.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...