11.4 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Koń z jeźdźcem wpadli do jeziora. Na ratunek ruszyła straż
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koń z jeźdźcem wpadli do jeziora. Na ratunek ruszyła straż

Nietypowe zdarzenie na Podrzekcie. Do wody dolskiego jeziora wpadł koń z jeźdźcem. Interweniowała straż pożarna. W gotowości byli także nurkowie z JRG Kościan.

Dzisiejszego popołudnia do straży pożarnej oraz na policję wpłynęło zgłoszenie o dość niecodziennym zdarzeniu. Na Podrzekcie w Dolsku doszło do wypadku. Koń wraz z jeźdźcem wpadli do wody.

Początkowo nie było widać jeźdźca, więc sądzono, że człowiek znajduje się pod wodą, jednak zanim na miejsce dotarły służby ratownicze jeździec zdołał wyjść z wody jeziora. Niestety koń samodzielnie nie był w stanie opuścić akwenu.

Koń przewrócił się i ugrzęzł w miękkim podłożu. Każda próba samodzielnego wyjścia zwierzęcia z wody kończyła się upadkiem. Zwierzę było mocno wyczerpane.

Ostatecznie z pomocą strażaków z JRG Śrem i OSP Dolsk oraz okolicznych mieszkańców, a także wypoczywających na pobliskich kempingach, udało się wyciągnąć konia na brzeg.

Zarówno jeźdźcowi jak i klaczy nic się nie stało.

Jak udało nam się dowiedzieć, zwierzę zostało spłoszone przez dziką zwierzynę, która uderzyła w konia. Klacz pognała galopem przed siebie prosto do wody.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...