0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Koń z jeźdźcem wpadli do jeziora. Na ratunek ruszyła straż
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koń z jeźdźcem wpadli do jeziora. Na ratunek ruszyła straż

Nietypowe zdarzenie na Podrzekcie. Do wody dolskiego jeziora wpadł koń z jeźdźcem. Interweniowała straż pożarna. W gotowości byli także nurkowie z JRG Kościan.

Dzisiejszego popołudnia do straży pożarnej oraz na policję wpłynęło zgłoszenie o dość niecodziennym zdarzeniu. Na Podrzekcie w Dolsku doszło do wypadku. Koń wraz z jeźdźcem wpadli do wody.

Początkowo nie było widać jeźdźca, więc sądzono, że człowiek znajduje się pod wodą, jednak zanim na miejsce dotarły służby ratownicze jeździec zdołał wyjść z wody jeziora. Niestety koń samodzielnie nie był w stanie opuścić akwenu.

Koń przewrócił się i ugrzęzł w miękkim podłożu. Każda próba samodzielnego wyjścia zwierzęcia z wody kończyła się upadkiem. Zwierzę było mocno wyczerpane.

Ostatecznie z pomocą strażaków z JRG Śrem i OSP Dolsk oraz okolicznych mieszkańców, a także wypoczywających na pobliskich kempingach, udało się wyciągnąć konia na brzeg.

Zarówno jeźdźcowi jak i klaczy nic się nie stało.

Jak udało nam się dowiedzieć, zwierzę zostało spłoszone przez dziką zwierzynę, która uderzyła w konia. Klacz pognała galopem przed siebie prosto do wody.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...