9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności OSP Niesłabin wzbogaci się o nowy sprzęt
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

OSP Niesłabin wzbogaci się o nowy sprzęt

Jednostka OSP Niesłabin pozyskała grant finansowy i wkrótce wzbogaci się o nowy sprzęt strażacki. Do wydania będzie równe 25 tys. zł.

Strażacy z OSP Niesłabin wkrótce jeszcze sprawniej będą nieśli ratunek mieniu i życiu. Wszystko to możliwe jest, dzięki pozyskaniu grantu finansowego w wysokości 24,5 tys. zł oraz wkładu własnego.

Strażacy dzięki tym pieniądzom wymienią część wysłużonych już i znoszonych ubrań strażackich oraz doposażą jednostkę w pompę szlamową, dzięki której skuteczniej będzie można wypompowywać wodę z zalanych obszarów.

Środki finansowe w formie dofinansowania, z których skorzysta OSP Niesłabin, pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Jednostka z gminy Śrem znalazła się w gronie 69 w Wielkopolsce, którym przyznano grant. Łącznie do Funduszu złożono 411 wniosków. W sumie WFOŚiGW na ten cel, wsparcia jednostek ochotniczych straży pożarnych, przeznaczy niespełna 1 mln 800 tys. zł.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...