10.7 C
Śrem
poniedziałek, 26 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościWielkopolska policja podsumowała wakacje. Jest ofiara z naszych dróg

Wielkopolska policja podsumowała wakacje. Jest ofiara z naszych dróg

Wielkopolska policja podsumowała tegoroczne wakacje na drogach. Były to tragiczne wakacje. Na drogach województwa zginęły 43 osoby. Do niechlubnej statystyki niestety zaliczyć trzeba ofiarę z terenu powiatu śremskiego.

Tragiczny bilans wypadków w Wielkopolsce

Tylko do 26 czerwca do 31 sierpnia br. na terenie województwa wielkopolskiego w wypadkach drogowych zginęły 43 osoby zginęły, a 731 zostało rannych. Porównując to z ubiegłorocznym wynikiem jest lepiej, bo wypadków było mniej o 229, lecz i tak stanowi to wysoką liczbę.

Zabitych mniej, jak przed rokiem

Zmalała również liczba zabitych na wielkopolskich drogach. W tym roku były to 43 osoby, podczas gdy rok wcześniej 49 osób. Również zmalała liczba rannych: z 1019 w roku 2019 do 731 osób w roku obecnym.

Śremski czarny punkt na mapie tegorocznych wypadków śmiertelnych w wakacje

Jedną spośród tych 43 ofiar śmiertelnych jest mieszkaniec powiatu kaliskiego, który jadąc obwodnicą Śremu. jadąc z kierunku miejscowości Śrem w stronę Kórnika, na łuku drogi przed skrzyżowaniem z miejscowością Kawcze nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie zjechał z nasypu i rolując pojazdem uderzył w betonową podporę słupa energetycznego.

35-latek poniósł śmierć na miejscu.

Czytaj także: Nie żyje 35-latek. Mężczyzna zginął po tym, jak auto którym jechał uderzyło w betonową podporę słupa

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...