28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Sport Skuteczny pościg
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Skuteczny pościg

Grająca w V lidze Korona Piaski była kolejnym rywalem Warty w okresie przygotowawczym. Goście prowadzili w Śremie już 3:0, ale po skutecznym pościgu sparing zakończył się remisem 3:3.

- 2_-_warta_korona.jpg

Początek meczu był obiecujący, bo pierwsi fajną okazję wypracowali sobie Warciarze. Po dośrodkowaniu Adriana Chwaliszewskiego główkował Bartosz Skrzypczak i gdy wydawało się, że piłka wpadnie do siatki kapitalną paradą popisał się bramkarz Korony. Po dobrym kwadransie w wykonaniu śremskiego zespołu coraz groźniejsi byli jednak rywale. Przewaga gości przełożyła się na dwa trafienia w pierwszej połowie. W 48 minucie, a więc zaraz po przerwie przyjezdni podwyższyli na 3:0 i zanosiło się na to, że pewnie wygrają. Tymczasem druga połowa należała do śremskiego zespołu. Trener Korony zrobił kilka zmian, które osłabiły siłę zespołu z kolei dużo ożywienia w poczynania Warty dali Mateusz Maśliński i grający trener Hubert Sciak. To oni byli „motorem napędowym” śremskiej lokomotywy, która rozkręcała się z każdą minutą. Najpierw Maśliński zmniejszył straty do dwóch goli, a potem został faulowany w polu karnym, a „jedenastkę” na kontaktową bramkę zamienił Hubert Sciak. Warciarze poczuli, że jest szansa na remis i cel osiągnęli. W 80 minucie po rzuci rożnym gola zdobył Kamil Szymandera i tym sposobem śremianie ze stanu 0:3 doprowadzili do finalnego rezultatu 3:3. Mało tego bliżsi byli końcowego zwycięstwa, bo w końcówce po strzałach Huberta Sciaka gości dwukrotnie od utraty czwartego gola ratowała poprzeczka.

Warto dodać, że: – Z przebiegu całego meczu wynik uważam za sprawiedliwy – powiedział trener Hubert Sciak. – Był to pożyteczny sparing z mocnym przeciwnikiem. Martwią błędy, po których traciliśmy bramki, a cieszy, że zespół pokazał charakter i potrafił odrobić trzybramkową stratę z grającym ligę wyżej rywalem – dodał.

WARTA: Zimowski – K.Chwaliszewski, Pawłowski, Janicki, Woroch, Kozłowski, Wiśniewski, Owczarzak, A.Chwaliszewski, Szar, Skrzypczak. Po przerwie: Sciak, Maśliński, Szymandera, Jurga, Grabarek.

W środę (już po zamknięciu tego wydania) Warciarze zmierzyli się z Kotwicą Kórnik, a w sobotę zagrają w Śmiglu z miejscową Pogonią.

Poprzedni artykułRemis Warty z Koroną
Następny artykułSparingi, sparingi…

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...