12.2 C
Śrem
niedziela, 16 maja, 2021
Strona główna Aktualności Areszt śledczy planem filmowym
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Areszt śledczy planem filmowym

Kto by pomyślał, że opuszczonym aresztem śledczym w Śremie zainteresuje się ekipa filmowa. W dniach 27-29 lipiec do Śremu zawitają filmowcy, którzy kręcić będą tutaj sceny do filmu „Mój dług”.

- fot._totem_areszt.jpg

Film będzie przedstawiał dalsze losy pobytu w więzieniu jednego z bohaterów, który występował w filmie „Dług”. W 1999 roku film „Dług” wstrząsnął Polską. Przybliżał on losy dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli wejść w poważny biznes, lecz zderzyli się z brutalną rzeczywistością. Kiedy nie uzyskali kredytu, postanowili poprosić o pomoc znajomego, nie wiedząc, że ten krok będzie podpisaniem na siebie wyroku. Choć mężczyzna nie pożyczył im pieniędzy, to – używając gangsterskich metod – zaczął żądać zwrotu wyimaginowanego długu. Po wielu dramatach i próbach uzyskania pomocy od państwa, mężczyźni nie widząc innego wyjścia, zabijają oprawcę i jego pomocnika. Teraz po 20 latach historia ma zostać opowiedziana na nowo. Wszystko dlatego, że jego bohaterowie, mają coś jeszcze do opowiedzenia. Tytuł nowego filmu to „Mój dług”.

- fot.totem__2_.jpg

/fot. TOTEM – Na zdjęciu od lewej: asystent producenta Arben Kelmendi, producent Bogusław Job, właściciel firmy TOTEM Artur Strzelec, asystentka właściciela firmy TOTEM Anna Dankowska, kierownik zdjęć Waldemar Szmidt/

W tym tygodniu w areszcie śledczym odbyło się spotkanie z ekipą filmowców. Do Śremu zawitał producent filmowy Bogusław Job, asystent producenta Arben Kelmendi oraz kierownik zdjęć Waldemar Szmidt.

Reżyserem filmu będzie Denis Delić, który był twórcą między innymi „Dywizjonu 303. Historia prawdziwa”. Współscenarzystą i współproducentem filmu jest Sławomir Sikora, który był pierwowzorem jednego z bohaterów „Długu”. Jak mówi Sikora, nowy film ma pokazać funkcjonowanie całego wymiaru sprawiedliwości, życie w areszcie i więzieniach oraz to, jak człowiek jest tam traktowany.

W rolach głównych wystąpią: Bartosz Sak, który wcieli się w rolę Sławomira Sikory, Piotr Stramowski, Piotr Polk, Marcin Januszkiewicz, Olga Bołądź oraz Anna Karczmarczyk.

- mapka.jpg

Sceny do filmu kręcone będą przed aresztem oraz na jego dziedzińcu. W związku z tym w dniach 27 – 29 lipca zamknięte zostaną dwie ulice – Wawrzyniaka i Podgórna. Mieszkańcy tych ulic proszeni są, aby w tych dniach nie parkować tam pojazdów.

A to ciekawe

Luzowanie obostrzeń. Wraca gastronomia w ogródkach czy zdjęcie maseczek

Gastronomia po ponad półrocznym zamknięciu zaczynie się otwierać w sobotę. Na pełne otwarcie lokali musimy poczekać do 28 maja, ale już od jutra będzie...

Zawsze uśmiechnięty i pełen wigoru. Damian Wesołowski nowym dzielnicowym KPP Śrem

Sierżant sztabowy Damian Wesołowski w służbie Policji jest od 2006 roku. Od samego początku zawodowo związany jest ze Śremie. Najpierw służył w konwojówce, a...

Mieszkańcy Niesłabina nie chcą mieszkać obok żwirowni

Wracamy do tematu opisywanego na łamach „Tygodnia”. W artykule zatytułowanym „Czy w Niesłabinie powstanie żwirownia?” poruszaliśmy kwestię działań inwestora na jednej z działek w...